KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14154072
nr 1415 4072
Gösta Gustavson
(1895-1962), Sverige
Oljemålning, Gösta Gustavson (1895–1962), Sverige. Gotlandsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 72x50 cm, yttermått inklusive ram: 87x70 cm
Johan Gösta Gustavson, svensk målare 1895 i Avesta, död 1962.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 19:45:16
30/8 19:33:52
Gösta Gustavson
Läs mer om Gösta Gustavson